Prima pagină > Fotbalul, sportul rege > Fc Steaua vs Bayern Munchen 0 : 1

Fc Steaua vs Bayern Munchen 0 : 1

In aproape 30 de minute se anunta a fi un meci interesant  :D. Steaua vs Bayerns, meci din cadrul grupelor Champions League :D. al doilea care ne intereseaza din aceasta saptamana.  Vad ca „postul” meu de ieri inainte de startul propriu-zis al infruntarii dintre CFR si AS Roma  a purtat „noroc” romanilor :), un meci foarte frumos, cu o victorie bine meritata de romani 🙂 . De felul meu nu cred in noroc… vorba aceea „norocul si-l face omul cu mana lui”  dar daca ajut in vreun fel pentru un rezultat imbucurator… de ce nu ? 🙂

Azi se lupta echipa „mea” (nu, nu sunt nepotu lu Jiji, sunt doar un fan 🙂 ) cu „Panzerul” Bayern. Meci greu, cu un adversar puternic, dar avem un avantaj caci va avea loc aici.. in Bucuresti. Teoretic din punct de vedere psihologic vom fi superiori, dar in fotbal nu se stie niciodata 🙂 , cel mai bun exemplu meciul de aseara.

Sper ca Banel sa alerge ca niciodata :)) sa nu dea autogol… caci iar o sa ii „uram de binete” mamei sale. Dairo sa fie inspirat 🙂 , Nesu sa nu se incurce in minge, Radoi sa ii conduca bine,  Goian sa isi foloseasca „capul” :)) si nea’ Jiji sa isi rezerve dreptul la tacere…

[edit in timpul pauzei ;)] aparent Radoi e accidentat… ca de obicei… Banel e suspendat , crek a alergat prea mult, pana acuma un meci usor haotic…. la mijloc nu prea leaga steaua nimic. 0:1 la pauza… am avut 2 suturi bune dar… suturile nu se pun pe tabela :/… speram in continuare la ce e mai bun 🙂 [ / edit ]

Inchei cu un „bafta si mult succes” adresat stelistilor 😀

[edit dupa finalul meciului] as putea zice ca sunt usor dezamagit… cum am zis mingea ajunge la mijloc si de acolo … la bayern… pacat… pacat ca nu era radoi….. Nu se compara nivelul de joc dintre steaua si cfr (da poate o sa fiu injurat dar asta e adevarul… chiar daca o sa ziceti ca bayern > as roma), concluzie trasa dupa o analiza a  celor doua meciuri. Culmea ca in ultimele 20 de minute Bayern a incetat sa mai atace… in sensul ca nu mai iutea jocul, s-au multumit cu un avantaj minim…

Scorul de final 0:1 … pacat caci un egal ar fi fost numai bun….  [ sfarsit de edit… si de blogareala pentru azi]